Forum 303 samodzielnej grupy wsparcia logistycznego
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum 303 samodzielnej grupy wsparcia logistycznego

Join the Army !
 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 QUIZ FOROWY

Go down 
5 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimePią Lut 12, 2010 4:04 pm

Czezwy napisał:
Mam dość tego ping-ponga. Nie odpowiadam, na żadne pytania od Tomka. Swoją szosą Tomek zejdźże wreszcie z II wojny.
P.

Zejdę , obiecuję następne pytania od 1970 w górę .
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
J




Liczba postów : 11
Join date : 02/02/2010
Age : 41
Skąd : Myślenice

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimePią Lut 12, 2010 6:41 pm

Tomek napisał:
podczas działań na Pacyfiku (1942-45)podstawowe myśliwce pokładowe USAF(Grumman F4-F Wildcat) , ponosiły dotkliwe straty od dużo szybszych i zwrotniejszych Mitsubishi Zero . W jaki sposób zniwelowano tą przewagę , jakiej taktyki używał myśliwiec po ulepszeniach umożliwiających równą walkę i jak się on nazywał ?

F4-F latał w formacjach pierwszoliniowych tylko do końca 1943, a przez cały rok był sukcesywnie zastępowany przez F6-F Hellcat i F4-U Corsair. Po 1943 był uważany za myśliwiec drugiej linii i szkolny. Co do zmian w F6-F i F4-U to było ich dość dużo, ale chyba najważniejszą były znacznie mocniejsze silniki. F6-F, który był de facto następcą Wildcata (uwzględniono dużo uwag pilotów) był od Zero szybszy, miał lepszą prędkość wznoszenia, większy zasięg, był opancerzony, miał samouszczelniające zbiorniki paliwa, wyższy nieco pułap maksymalny...

Natomiast nie mam pojęcia o jakiej zmianie w taktyce mówisz...
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimePią Lut 12, 2010 7:26 pm

J napisał:
Tomek napisał:
podczas działań na Pacyfiku (1942-45)podstawowe myśliwce pokładowe USAF(Grumman F4-F Wildcat) , ponosiły dotkliwe straty od dużo szybszych i zwrotniejszych Mitsubishi Zero . W jaki sposób zniwelowano tą przewagę , jakiej taktyki używał myśliwiec po ulepszeniach umożliwiających równą walkę i jak się on nazywał ?

F4-F latał w formacjach pierwszoliniowych tylko do końca 1943, a przez cały rok był sukcesywnie zastępowany przez F6-F Hellcat i F4-U Corsair. Po 1943 był uważany za myśliwiec drugiej linii i szkolny. Co do zmian w F6-F i F4-U to było ich dość dużo, ale chyba najważniejszą były znacznie mocniejsze silniki. F6-F, który był de facto następcą Wildcata (uwzględniono dużo uwag pilotów) był od Zero szybszy, miał lepszą prędkość wznoszenia, większy zasięg, był opancerzony, miał samouszczelniające zbiorniki paliwa, wyższy nieco pułap maksymalny...

Natomiast nie mam pojęcia o jakiej zmianie w taktyce mówisz...

Chodzi o Hellcata . Co do ulepszeń też zgoda . Taktyka , o której mówię , związana jest z poprawkami dokonanymi w Hellcat'ach . Pewien konstrukcyjny element (w sposób nieplanowany), umożliwiał Amerykanom bardzo skuteczną walkę z japońskimi myśliwcami , za pomocą jednego skutecznego manewru .Okazało się , że nurkujące Hellcaty, dzięki dodatkowemu opancerzeniu , są tak szybkie ( ciężąr) , że Zero nie są w stanie przegonić ich i uciec nurkując samemu . Ta taktyka okazała się bardzo skuteczna , i Amerykanie często atakowali Zera , korzystając z przewagi wysokści i tego manewru.

Niemniej , zasadnicza część pytania ok . Jay'u , prosimy następne pytanie .
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
J




Liczba postów : 11
Join date : 02/02/2010
Age : 41
Skąd : Myślenice

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimePon Lut 15, 2010 11:43 am

Jesteście dobrzy, to musi być trudniejsze.

Jaki był radiowy sygnał identyfikacyjny pancernika Washington (BB-56), gdy przybył pod Guadalcanal w listopadzie 1942?
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimePon Lut 15, 2010 7:45 pm

J napisał:
Jesteście dobrzy, to musi być trudniejsze.

Jaki był radiowy sygnał identyfikacyjny pancernika Washington (BB-56), gdy przybył pod Guadalcanal w listopadzie 1942?


Czy jesteś pewien , że nie chodzi o BB-57 ; USS South Dakota ? Pływał w parze z Washingtonem-ze względu na uszkodzenia, z powodu których Japończycy uznali , że go zatopili, otrzymał wywołanie " Battleship X" . Z tego co mi wiadomo , Washington , nie miał swojego specyficznego wywołania. Jeżeli to naprawdę BB-56 , to muszę pogrzebać jeszcze . Smile
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
Czezwy

Czezwy


Liczba postów : 50
Join date : 29/01/2010
Age : 39

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 16, 2010 12:35 am

To samo miałem napisać. Tyle, że ja już poszperałem dość konkretnie i nie udało mi się znaleźć tej informacji. Jeśli chodzi "Wshingtona", to się poddaje.
P.
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 16, 2010 1:00 am

Czezwy napisał:
To samo miałem napisać. Tyle, że ja już poszperałem dość konkretnie i nie udało mi się znaleźć tej informacji. Jeśli chodzi "Wshingtona", to się poddaje.
P.

Bida Pawełku , zły Jay nas zakasował ... lol!
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
Czezwy

Czezwy


Liczba postów : 50
Join date : 29/01/2010
Age : 39

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 16, 2010 1:44 am

Skasował, albo nie jeśli mamy rację.
P.
Powrót do góry Go down
J




Liczba postów : 11
Join date : 02/02/2010
Age : 41
Skąd : Myślenice

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 16, 2010 11:06 am

Nie, nie chodzi o South Dakotę. Chodzi o sygnał identyfikacyjny IFF nadawany indywidualnie każdemu okrętowi.

Dodam, że moje pytanie jest podchwytliwe ;P
Powrót do góry Go down
J




Liczba postów : 11
Join date : 02/02/2010
Age : 41
Skąd : Myślenice

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeSro Lut 17, 2010 6:35 pm

Ok, to odpowiem za Was ;P

"Washington", w skutek niedopatrzenia dowództwa, nie miał przydzielonego kodu rozpoznawczego. Dowódca, kadm Lee, zorientował się dopiero pod Guadalcanalem zmierzając w stronę wyspy Savo, koło której miała się odbyć nocna bitwa (zatopienie Kirishimy). Miał szczęście, bo dowódcą na Guadalcanal był jego kumpel, zidentyfikował się więc używając szkolnego bodaj przezwiska. W samą porę, bo baterie brzegowe już miały otworzyć ogień.
Powrót do góry Go down
Czezwy

Czezwy


Liczba postów : 50
Join date : 29/01/2010
Age : 39

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeSro Lut 17, 2010 6:47 pm

Anegdota godna uwagi jak szarża kawalerii z szablami na czołgi. Jeśli nawet nie nadano jej sygnatury (w co nie chce mi się wierzyć) to musiała mieć sygnaturę wyższego szczebla, czyli jako okręt flagowy Task Force 64 było to "ComBatDiv 6"...
P.
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeSro Lut 17, 2010 7:19 pm

Czezwy napisał:
Anegdota godna uwagi jak szarża kawalerii z szablami na czołgi. Jeśli nawet nie nadano jej sygnatury (w co nie chce mi się wierzyć) to musiała mieć sygnaturę wyższego szczebla, czyli jako okręt flagowy Task Force 64 było to "ComBatDiv 6"...
P.

Teorteycznie - jest to mozliwe . Wywołania IFF , były krótkoterminowe. Prawdopodobnie J miał na myśli ,brak wywołania nadawanego na jedna misję. Równie dobrze , gdyby zidentyfikowali się jako USS Washington , to i tak ktoś mógłby zacząć strzelać .
No nic, Jay'u następne pytanie ...
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
J




Liczba postów : 11
Join date : 02/02/2010
Age : 41
Skąd : Myślenice

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2010 1:57 pm

Czeźwy, to nie jest anegdota...

Nie mam pomysłu na następne pytanie chwilowo, niech ktoś inny zada. Muszę poszukać czegoś ciekawego.
Powrót do góry Go down
Czezwy

Czezwy


Liczba postów : 50
Join date : 29/01/2010
Age : 39

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2010 2:36 pm

Pytanie proste. Kolejne z cyklu "wygooglajmy":
Podaj przydomki amerykańskich dywizji nr 101 i 82.
P.
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2010 2:43 pm

J napisał:
Czeźwy, to nie jest anegdota...

Nie mam pomysłu na następne pytanie chwilowo, niech ktoś inny zada. Muszę poszukać czegoś ciekawego.

OK , pytanie ode mnie ...
Zgodnie z obietnicą złażę z II WŚ .
I tym razem trochę prostsze .
UNOSOM 1 - "restoring hope" , co to za operacja , w jakim kraju się odbyła i jakie kraje ( wg. nazwy ) brały w niej udział .
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
Czezwy

Czezwy


Liczba postów : 50
Join date : 29/01/2010
Age : 39

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2010 3:34 pm

Po pierwsze zadałem pytanie jako pierwszy, ale niech Ci będzie...
Somalia; Australia, Bangladesz, Belgia, Botswana, Kanada, Egipt, Francja, Niemcy, Grecja, Indie, Irlandia, Włochy, Kuweit, Maroko, Nowa Zelandia, Nigeria, Norwegia, Pakistan, Arabia Saudyjska, Hiszpania, Szwecja, Tunezja, Tuurcja, Emiraty Arabskie, Anglia i Zimbabwe

Więc ja ponawiam moje pytanie:
Pytanie proste. Kolejne z cyklu "wygooglajmy":
Podaj przydomki amerykańskich dywizji nr 101 i 82.

P.
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2010 3:47 pm

Czezwy napisał:
Po pierwsze zadałem pytanie jako pierwszy, ale niech Ci będzie...
Somalia; Australia, Bangladesz, Belgia, Botswana, Kanada, Egipt, Francja, Niemcy, Grecja, Indie, Irlandia, Włochy, Kuweit, Maroko, Nowa Zelandia, Nigeria, Norwegia, Pakistan, Arabia Saudyjska, Hiszpania, Szwecja, Tunezja, Tuurcja, Emiraty Arabskie, Anglia i Zimbabwe

Więc ja ponawiam moje pytanie:
Pytanie proste. Kolejne z cyklu "wygooglajmy":
Podaj przydomki amerykańskich dywizji nr 101 i 82.

P.

Mówiąc po ludzku ONZ . Zgoda . Pytania nie widzałem , jak zadawłem swoje.
101 - Screaming eagles
82- America's Guard
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
Czezwy

Czezwy


Liczba postów : 50
Join date : 29/01/2010
Age : 39

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2010 6:26 pm

Źle...
P.
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2010 7:57 pm

Czezwy napisał:
Źle...
P.

Ok , jeżeli już chcemy być fatalnie precyzyjni .
82 dywizja , ma przydomek All American , nawiązujący do podwójnego A na naszywce. Niemniej , znana jest także jako America's Guard of Honor .

Co do 101 , to ona miała 18 lat , proszę wysokiego sądu .
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
Czezwy

Czezwy


Liczba postów : 50
Join date : 29/01/2010
Age : 39

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimePią Lut 19, 2010 4:41 pm

Odwrotnie... Naszywka powstała po ustaleniu przydomku. Miała to być pierwsza powietrzno-desantowa w której mieli służyć wszyscy bez względu na kolor skóry. Nie do końca się to udało.

Ale ok... czekamy na Twoje pytanko. I proszę Cię przestań cytować wypowiedzi w kółko, to strasznie wkurza.

P.
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimePią Lut 19, 2010 5:02 pm

Dobra , następne pytanie . Ciężko wymyślić prostsze. Stand down, zodiac brown . Razz niech się inni pobawią .

Admirałowie; sir John Fieldhouse i Jorge Anaya, spotkali się ze zobą , jako dowódcy dwóch przeciwnych flot . W jakim konflikcie ???
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
Kaya

Kaya


Liczba postów : 8
Join date : 12/02/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeSob Lut 20, 2010 1:43 am

Tomek napisał:
Dobra , następne pytanie . Ciężko wymyślić prostsze. Stand down, zodiac brown . Razz niech się inni pobawią .

Admirałowie; sir John Fieldhouse i Jorge Anaya, spotkali się ze zobą , jako dowódcy dwóch przeciwnych flot . W jakim konflikcie ???

Czy o to chodzi ?
Wojna o Falklandy lub wojna o Malwiny - konflikt który miał miejsce pomiędzy Argentyną i Wielką Brytanią w okresie od marca do czerwca 1982 roku
Powrót do góry Go down
Tomek
Admin
Tomek


Liczba postów : 66
Join date : 25/01/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeSob Lut 20, 2010 3:44 pm

Chodzi o Falklandy . Ok , Kaja pytanie prosimy .
Powrót do góry Go down
https://303logistyczna.forumpolish.com
Kaya

Kaya


Liczba postów : 8
Join date : 12/02/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeSob Lut 20, 2010 8:18 pm

No dobra........ pozostaniemy przy tematyce morskiej ale cofniemy się o kilka wieków .
W XVI w Hiszpanie założyli osadę na terenie Ameryki ,która z czasem przerodziła się w strategiczny port morski .
Miejsce to jednak miało wyjątkowego pecha , posiadało kilka nazw i przechodziło z rąk do rąk... niszczyły je huragany etc.

Jak się ów port nazywa , kto i kiedy go założył (oficjalnie) a jeśli ktoś chce może napisać jak było także nazywane
Powrót do góry Go down
Kaya

Kaya


Liczba postów : 8
Join date : 12/02/2010

QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 23, 2010 1:06 am

Widzę że muszę doprecyzować .
Port i miasto o które pytam do dzisiejszego dnia jest bazą wojskową . Ponadto znajduje się tam Muzeum Wojskowości .
Powrót do góry Go down
Sponsored content





QUIZ FOROWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: QUIZ FOROWY   QUIZ FOROWY - Page 2 I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
QUIZ FOROWY
Powrót do góry 
Strona 2 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum 303 samodzielnej grupy wsparcia logistycznego :: ŻYCIE URZĘDNICZE-
Skocz do: